Anasayfa Maldivler Maldivler

Maldivler

Maldivler – Dalış Destinasyonu

Maldivler – Binlerce adadan oluşan ülke

Maldivler 26 olağanüstü güzellikte mercan resifi ve etrafında yer alan 1000 in üzerinde adadan oluşmaktadır. Hint Okyanusuna yayılmış, Sri Lanka’nın güney batısında ve Ekvator’a doğru uzanmış bir ülkedir.  Bazı adalarda 2500 yıllık yaşam olmasına rağmen bazı adalar halen yaşam yoktur. Bazı adalar yalnızca  küçük bir kum tepesinden oluşan çok küçük adalar olup, bazı adalar ise kilometrelerce uzunlukta bitki örtüsü ile bezenmiştir.

Maldivler birçok aktiviteyi gerçekleştirebileceğiniz resmedilmeye değer kumsalları ve lagünleri ile  rüya bir tatil mekanıdır. Muhteşem resort otellerin eşliğinde kumsallara serpiştirilmiş uzun palmiye ağaçları, rengarenk mercan resifleri ile çok etkileyici.

Her ada hayatınızın tatilini size yaşatmaya adamış bir resort otelden oluşuyor. Male Uluslararası Havaalanı Male Adasının hemen  yanında ayrı bir adada yer almaktadır.  ,  Adaları çevreleyen güzel ve rengarenk mercanların sunduğu eşsiz görüntü eşliğinde Hava alanından diğer adalara sürat tekneleri ile yolculuk oldukça etkileyici.

Maldivler’deki her bir ada , sığ ve büyük lagünlere ve çoğu resort otellerde adaları okyanustan gelen dalgalardan koruyan resiflere sahiptir. Resifler suyu tüm düzeyde yüzücüler için değişken derinliklerde doğal bir havuz haline getirmektedir. Sığ su, güvenle keyfini çıkarmak ve çocuklar ile eğlenmek için oldukça uygundur. Resifler sadece koruyucu olarak görev yapmanın yanı sıra çeşitli türlere,  canlı mercan ve çeşitli tonlardaki tropik balıklara da ev sahipliği yapmaktadır.

İster adanın etrafında şnorkel, ister dalış yaparak su altındaki deniz yaşamını daha yakından incelemek  resort oteller in imkanlarını kullanabilirsiniz. Şnorkelle Dalma ekipmanı ücretsiz ve her bir resort otelin bir dalış merkezi mevcut . Eğer siz maceraperest veya veya güneşlenmekten sıkılmışsanız odanızdan bir sıçrayış uzaklıktaki deniz dünyasını tecrübe edebilirsiniz.  Bir maske ve palet ile çeşit çeşit mercanların güzelliği ve resifleri donatan nefes kesen bitki alemini keşfetmeniz mümkün.

Maldivler , tartışmasız dünyanın en iyi dalış cennetiMaldivler. Büyüleyici sualtı dünyası ülkenin en önemli turist çekme noktası.Resifler dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmayacak çeşitlilikte çok sayıda tropik balık ile dolu. Tüm Resort Oteller dalış merkezlerine ve düzenli dalış programlarına sahip. Dalış okulları acemiler kadar profesyonellere de hitap etmekte. Dalış kurslarında yerel rehberler ve alanında uzman dalış eğitmenleri eşliğinde eğlence dalışı, profesyonel dalış için açıkta eğitim, gece dalışı gibi çeşitli etkinlikler düzenlenebilir.  Bazı resort otellerin en önemli etkinliği yakınında bulundukları ünlü dalış noktalarına dalış düzenlemek. Köpek balıkları  atol ler de bolca bulunmakta ve maceranıza daha fazlasını eklemek istiyorsanız, dalış yolculuğu ile köpek balığı sürülerine tanıklık edebilirsiniz.

Maldivler’i ziyaret eden turistlerin önemli bir çoğunluğu için en önemli eğlence dalış olduğundan, 25 dalış noktası koruma altına alındı Bu noktalar dünyanın en iyi dalış noktaları olarak sayılıyor .   Deniz yaşamı Vadi, plato, ova ve mağaralar’da hayat bulmuş, Maldivlere özgü bu atollerde yer alan doğal peyzaj mercan bahçeleri en etkileyici yazarların bile tariflemekte zorlananacığı türden ve nefes kesici güzellikte.

Maldivler’de dalış için www.anastasiayacht.com