Anasayfa Dalış Bölgeleri Güney Ege Dalış Bölgesi Kuşadası Dalış Noktaları

Kuşadası Dalış Noktaları

Kuşadası, Aydın iline bağlı Efes, Selçuk, Milet, Didim, Pamukkale, Marmaris, Bodrum gibi önemli turistik merkezlerin odağında bulunmaktadır. Diğer dalış bölgelerine nazaran çok tanınan bir dalış bölgesi değildir.

sertifika2Ada Banko: Kuşadası’nın sembolü Güvercin Ada’nın yaklaşık 1 mil açığında bulunan bir resiftir. Kıyıdan uzak oluşu ve akıntı nedeniyle suyu çok temiz ve dip yapısının ağ ile avlanmaya uygun olmaması nedeniyle bakir kalmıştır. İnanılmaz bir canlı çeşitliliği ve bolluğu vardır izmarit, tekir, kardinal balığı, müren, hani çeşitleri, sarpa, gün-gelin balıkları, beyaz lagos, çipura-sinarit, ahtapot, ispari, karagöz görebilirsiniz. 30-40 metre derinliğinde mor renkli süngerleri görebilirsiniz. Kuşadası’na geldiğinizde bu noktada dalış yapmayı unutmayın.

Pamucak Resifi: Tecrübeli dalıcılara yönelik bir dalış noktasıdır. Resif 4 metreden başlayıp 35 metreye kadar uzanır. Sualtı sıcak su kaynağının bulunduğu, eski çapa, amfora ve ahtapot görebileceğiniz bir dalış noktasıdır.

Adakule Mağarası: Bu dalış noktasında derinlik 15 metredir. Mağaranın ağzı 7 metrede başlar 25 metre dar bir tünelde ilerledikten sonra tepesi açık bir mağaraya ulaşılır. Bu mağara büyük orfozlara ev sahipliği yapar, eğer şanslı iseniz Akdeniz foku ve yavrusunu burada görebilirsiniz.

Akvaryum Resifi: Tecrübeli dalıcılara yönelik bir dalış noktasıdır. Duvar 8 metreden başlayıp 20 metreye kadar devam eder. Çeşitli balık türlerine ahtapotlara ev sahipliği yapan bir resif ve kaya formasyonuna sahiptir.

KATEGORİDEKİ DİĞER YAZILAR