Anasayfa Dalış Kulüpleri ve Merkezleri İzmir Dalış Kulüpleri ve Merkezleri Yeni Ege Barakuda Dalış Merkezi

Yeni Ege Barakuda Dalış Merkezi

Öncelikle İzmir’in ve Türkiye’nin en eski dalış firmalarından biri olarak çok uzun zamandır sizlere hizmet etme imkanı içerisinde olduğumuz için mutluluk duyduğumuzu belirtmek isteriz

1959 yılında Hisarönü`nde açtığımız şubemizde 1970 yılından itibaren dalış malzemeleri satarak başladığımız geçmişimize 1989 yılında Alsancak`ta açtığımız dalış okulu şubemizle devam ettik. 1991 yılına geldiğimizde şu an halen hizmet vermekte olduğumuz Karataş`taki şubemizin bulunduğu yeri alarak okulumuzu Karataş`taki şubemize taşıdık. Daha sonraları 2004 yılında yanımızdaki binayı da alarak dalış okulu şubemizi genişlettik ve sizin daha rahat bir ortam oluşturduk.

1993 yılında PADI(Professional Association of Diving Instructors) (Profesyonel Dalış Eğtimenleri Birliği) Dive Center ünvanını alan okulumuz, 1995 yılında elde ettiği 5 Star Diving Center ve 1997 yılında elde ettiği 5 Star Instructer Development Center ünvanları ile İzmir`deki dalış okulları arasında yukarı sıralardaki yerini korumuş ve güçlendirmiştir.

Ayrıca okulumuz, 2005 yılında National Geographic Dive Center olurken, 2006`dan itibaren de Cankurtaran eğitim merkezi olarak hizmet vermektedir. Okulumuz, yine 2006 yılından itibaren teknik dalış ve trimix dalış eğitimleri verebilen bir merkez haline gelerek İzmir`deki diğer dalış okulları arasında da bu özelliği ile öne çıkmıştır.

2004 yılına kadar kıyı organizasyonları ve çeşitli yerlerde tekne kiralayarak dalışlarını gerçekleştiren okulumuz, 2004 yılından itibaren bünyesine kattığı dalış teknemiz ile dalışseverlere hizmet vermektedir. Bugüne kadar yetiştirdiği 4500`ün üzerinde dalıcı ve 750`nin üzerinde Dalış ve Tıbbi İlk Yardım Eğitmeni Türkiye`nin dört bir yanında okulumuzun başarısını göstermektedir.

Bir çok spor dalının aksine sorunsuz ve problemsiz olarak ortamdan zevk alabilmek için dalıştan önce eğitim almak şarttır. İşte bu noktada bizim inandığımız ve öncelik verdiğimiz konu, her zaman için eğitimin eksiksiz, doğru ve standartlara uygun verilmesi olup karşılığında ise koşulsuz güven sağlamak olmuştur. Bu nedenle dalış merkezimizde verilen eğitim ( RSTC ) `Dünya Sportif Eğitim Konseyi` standartlarına uygun olarak verilmektedir.

Mitolojideki ve tarihteki en güzel ve en mistik yerlerden biri olan Ege sahillerinin sualtı güzelliklerini ve gizem dolu tarihini keşfetmek isteyen bütün arkadaşları bizimle beraber dalış yapmaya bekliyoruz.

www.egebarakudadive.com

KATEGORİDEKİ DİĞER YAZILAR